google-site-verification=N-XiRAeZOWYZmw1aPpQS_jyaIh-NFvfvv7RxKwmWZv8
top of page

Типи протипожежних вікон

Протипожежні вікна- Унікальне поєднання функцій вікна в стандартному розумінні і потужної протипожежної конструкції. Крім світлопроникності, додаткового огляду навколишнього середовища, ізоляції шуму та теплоізоляції, вони запобігають поширенню вогню.

Таке вікно не можна відкрити, тому що воно глухе, щоб не допустити потік кисню, відсікти вогнище від прилеглих об'єктів. Типипротипожежних віконкласифікуються залежно від рівня вогнестійкості, що визначається спеціальним технічним регламентом. Чим більше часу закладено на евакуацію людей, порятунок майна, приїзд та роботу пожежної служби, тим довше зберігається цілісність вогнестійкої конструкції.

Принцип дії

У процесі температурного впливу змінюються фізичні властивості протипожежного скла. При дії від 40 ºС пропадає прозорість, після 120 ºС полімерні шари розширюються, і конструкція стає кам'яною.

У випробувальних умовах через п'ять хвилин у печі температура становить 600 ºС, а на тимчасовому піку тестування (15 хв, 30 хв, 60 хв) сягає 1100 ºС. Протипожежні вікна 1 типу мають найвищі показники по вогнестійкості.

Механічні ушкодження, тріщини не впливають на властивості протягом нормативного часу вогнетривкості. У цей період не допускається поява наскрізних отворів та інших порушень цілісності, тому вікна проходять обов'язкові випробування та сертифікацію пожежної безпеки.

 

Основні місця встановлення: будівлі з технологічно складним та небезпечним виробництвом, дослідні організації чи інші підприємства з особливими видами діяльності. Можливе виробництво на замовлення для пам'яток архітектури, щоб забезпечити збереження історичних цінностей.

Через недоступність провітрювання така конструкція не застосовується у будинках та приміщеннях загального призначення, крім декоративного оформлення у багатоповерхових спорудах. Зовні можливе облицювання під дерево. Підбір межі вогнестійкості під об'єкт складає стадії проектування з урахуванням правил .

Встановлення візуально схожих вікон у приміщенні відноситься до світлопрозорих вогнестійких конструкцій, що відповідають іншим нормативам. Такі прозорі роздільники виробники помилково називають холодний профіль, за аналогією зі склопакетами без утеплення. Насправді протипожежні вікна монтуються тільки на фасад.

 

Особливості виконання

Залежно від виробника пропонуються різні конструктивні рішення, але класика включає скелет із сталевої рами із сердечником, алюмінієвий профіль та багатошарове скло. Загальна вага конструкції на метр площі складає близько 50 кг. Чим вищий тип вогнестійкості, тим товщі скло. На вигляд вони нагадують звичний склоблок.

 

Використання займистого пластику або дерева неприпустимо, всі матеріали повинні бути вогнестійкими. Багатошаровість скла досягається за рахунок вогнестійкого гелію, який стає жорсткішим за високих температур. Протипожежний герметик також розширюється під час дії вогню, заповнюючи порожнини в профілі.

bottom of page
Эсфаер, ЧП на UkrStroy.net